« powrót 

Skrzypce elektryczne ZETA JV44 REISSUE WHITE (4-strunowe, szyjka standard) z futerałem soft bag *

Henglewscy produkt sprzedany

9779

Skrzypce 4-strunowe!

  • Podstawek Zeta Jazz Pickup (opatentowany przez firmę ZETA)
  • Preamp w/'92 JLP Jazz
  • Pięknie wyprofilowany korpus instrumentu
  • Skrzypce 4-strunowe
  • Hebanowy podbródek (opatentowany przez firmę Zeta"
  • W zestawie z futerałem soft bag ZETA w kolorze czarnym

Kołki IMBUS - pielęgnacja i utrzymanie

ZETA kołki IMBUS rozumiane są jako zabezpieczające kołki do utrzymania stroju aniżeli kołki do tradycyjnego strojenia instrumentu.  Dostrojenie instrumentu powinno się wykonywać mikrostroikami umieszczonymi przy strunociągu. Mikrostroiki obracamy jedynie o parę obrotów, jednakże jeśli jest potrzeba dostrojenia ich o więcej niż pół tonu mikrostroiki powinny zostać wykręcone do góry, a następnie 'zablokowane' poprzez kołki IMBUS jak opisano poniżej.
Prawidłowe użytkowanie kołków Imbus rozpoczyna się od obrotu zgodnie ze wskazówkami zegara (w celu obniżenia stroju) z jednoczesnym podniesieniem  kołka. Z kołkiem wolnym od ciasnego zabezpieczenia w komorze kołkowej (obniżony strój) wtedy i tylko wtedy struna jest dostrajana (obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara) bez żadnego uszkodzenia w komorze kołkowej. [UWAGA: Kołek IMBUS nie powinien 'zgrzytać' podczas strojenia. Jeżeli tak się dzieje - kołek jest za bardzo wciśnięty (zablokowany). Poluźnij zacieśnienie poprzez obrócenie zgodnie z kierunkiem ruchu zegara].
Teraz kołek jest ułożony i zabezpieczony w komorze kołkowej. Można korzystać z mikrostroików do finalnego dostrojenia, którego obrót powinien wynosić mniej niż pełen obrót mikrostroika.
Podsumowując: uszkodzenie Kołka IMBUS następuje od zbyt mocnego jego blokowania. Nie zastosowanie się do powyższej instrukcji skutkuje uszkodzeniem i ewentualną wymianą kołka.