Struny wiolonczelowe ROSTANVO

Struna Rostanvo A to struna o mocnym brzmieniu, olbrzymim zakresie dynamiki i stabilnej intonacji. Struna A jest najbardziej wymagającą ze wszystkich strun wiolonczelowych, ponieważ musi zapewnić instrumentowi odpowiednie brzmienie i emisję zarówno przy grze na pustej strunie, jak i w najwyższych pozycjach, w całej skali głośności, bez względu na styl pracy smyczka. Te wymogi wpływają między innymi na trudności w procesie produkcji, jednak dzięki szerokiemu zakresowi dynamiki, błyskawicznej reakcji na smyczek i doskonałej emisji dźwięku, struna ta sprawdza się znakomicie w każdych warunkach koncertowych.

Struna D o dużym bogactwie brzmienia i wspaniałej emisji dźwięku, otwierająca nowe możliwości. Znaczenie strun D i G bywa niesłusznie niedoceniane w porównaniu ze strunami A i C. Zwłaszcza struna D ma niełatwe zadanie w zestawieniu z jaśniej brzmiącą z natury struną A, co niejednokrotnie może być przyczyną niezbyt wyrównanego brzmienia całego instrumentu. Naprzeciw tym niedogodnościom wychodzi struna Rostanvo D, która nie tracąc charakterystycznej jasności i otwartości struny A, zachowuje łagodne, głębokie brzmienie; ponadto, tak jak wszystkie pozostałe struny,  zapewnia niezrównaną klarowność brzmienia w całej skali instrumentu i w szerokim zakresie dynamiki.

Czyż koniec zmartwień związanych z brzmieniem struny nie umożliwia lepszego skupienia się na samej muzyce?
Nierzadko wiolonczelowe struny G przejawiają tendencję w kierunku stłumionego, jakby obojętnego dźwięku. Struna Rostanvo G to struna o żywej reakcji i szerokim, bogatym w alikwoty brzmieniu, charakteryzująca się mocnym, głębokim, czystym dźwiękiem i dająca niezwykłą łatwość gry w środkowym rejestrze.

Struna C to bogactwo barwy i głębokie brzmienie; struna Rostanvo C charakteryzuje się doskonałą reakcją również w grze pianissimo, co wydatnie poprawia komfort gry.
Generalnie im większy, bardziej otwarty bas, tym lepszy, jednak często bywa to kosztem mocy i odpowiedniej reakcji. Struny Rostanvo, dzięki zastosowanym wyselekcjonowanym materiałom i specyficznym komponentom oraz precyzyjnej, ręcznej obróbce, w zdumiewający sposób łączą bogate brzmienie strun G i C, z klarownością dźwięku strun D i A.

przejdź do sklepu