problem potliwości rąk

TOP TEMAT! Problem potliwości rąk.

Wielu muzyków zwłaszcza latem boryka się z potliwymi rękami, które negatywnie wpływają na jakość strun. Struny szybko tracą swoje walory dźwiękowe, matowieją, ich owijka się rozwarstwia.

więcej
dekorowane żabki w smyczku

Dekorowanie żabki w smyczku: niech zakwitną wiosenne kwiaty!

Specjalistyczną częścią rzemiosła lutniczego jest dodawanie dekoracyjnej inkrustacji do żabki. Vladimiros Sorokin-Andreou prezentuje swoją metodę tej zarówno skomplikowanej jak i delikatnej części procesu.

więcej
koncert bożonarodzeniowy dla dzieci

Jak zorganizować udany koncert bożonarodzeniowy dla dzieci

Koncerty świąteczne dla dzieci wymagają niesamowitej  organizacji, przygotowania i wrażliwości, ale jeśli zostaną przygotowane bardzo dobrze, mali adepci sztuki muzycznej będą zachwyceni swoimi osiągnięciami – podobnie jak ich rodzice – mówi Philippa Bunting.

więcej
Dostęp do historii dzięki technologii

Dostęp do historii dzięki technologii

Po przetrwaniu pandemii miasto Cremona wykorzystuje nowe technologie, starając się przybliżyć światu swoje lutnicze dziedzictwo.

więcej

TOP TEMAT - Zdrowie psychiczne muzyków

Dobre zdrowie psychiczne jest kluczowe dla rozwoju młodego muzyka. Od dyrektorów, doradców i nauczycieli wiodących szkół muzycznych Rita Fernandes autorka poniższego materiału dowiaduje się, co definiuje skuteczny system wsparcia zdrowia psychicznego w szkołach, uczelniach, konserwatoriach.

więcej

Wielkie zmiany na rynku smyczkowym

Powszechnie znany i ceniony fernambuk powoli znika z rynku.

Konwencja Waszyngtońska - Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) klasyfikuje fernambuk jako Appendix II, który obejmuje gatunki, które – choć nie są jeszcze zagrożone nieuchronnym wyginięciem – mogą stać się zagrożone, jeśli handel nie będzie ściśle reglamentowany. (dowiedz się więcej)

więcej

Pulpit zbudowany z myślą o wygodnym przemieszczaniu.

Dzięki nowemu pulpitowi miniput firma Dolfinos postanowiła rozwiązać wszelkie problemy związane z podróżowaniem z tradycyjnym składanym pulpitem. "Tradycyjne pulpity są za ciężkie i za długie" opowiada Michael Wiener pomysłodawca projektu Dolfinos miniput.

więcej

Inspirowane naturą

Podczas tworzenia skrzypiec, przechodzą one przez wiele rzeźbiarskich etapów. Te trwające prace są ulubionym tematem postów lutników w mediach społecznościowych – ukazanie wszystkich śladów wyżłobień i surowych form by następnie pozostawić czystą i tradycyjną formę skrzypiec.

więcej

Nowe modele strunociągów dla bardziej otwartego dźwięku

Każdy lutnik powie, że długość struny za podstawkiem powinna wynosić 1/6 długości menzury struny drgającej. Według szwajcarskiego wiolonczelisty Thomasa Demenga założyciela DemengaSound - nie do końca ma to przełożenie w rzeczywistości do idealnego stroju.

więcej

Prawidłowe nawilżanie

Artykuł tłumaczony z magazynu muzycznego The Strad Magazine.

Zmiany poziomu wilgotności mają ogromny wpływ na nasz instrument oraz smyczki. Jacqueline Vanasse zasięga rad muzyków oraz lutników, w jaki sposób radzić sobie z wyzwaniami zmieniających się środowisk.

więcej

COCOON

Ręcznie szyte okrycia dla instrumentów smyczkowych.

Cocoons zostały zaprojektowane by skutecznie chronić instrument przed zewnętrznymi oddziaływaniami. Regulują wahania wilgotności, chronią przed nagłymi zmianami temperatury otaczając instrument miękkim i delikatnym materiałem. Tworzone ręcznie z materiałów najwyższej jakości na świecie. 

więcej

REWOLUCJA W STRUKTURZE

By futerał był trwalszy, lżejszy oraz bardziej wytrzymały fabryki tworzące futerały poszukują nowych rozwiązań pracując z materiałami takimi jak Polycarbonat, Kevlar, włókno węglowe z recyklingu, a nawet len – opowiada Harry White.

więcej

Akcesoria dla smyczkowców DOLFINOS

Jesteśmy pierwszym dystrybutorem produktów DOLFINOS w Polsce! Głównym celem marki DOLFINOS jest sprostać potrzebom najbardziej wymagających muzyków poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii a także niecodziennych rozwiązań.

więcej

Nowa linia futerałów specjalistycznych LUTHIER

Futerały wykonane zostały z wysokiej jakości materiału OEKO-TEX, posiadającego biologicznie aktywne właściwości bawełny, lyocellu i wiskozy bambusowej...

więcej

Struny skrzypcowe Larsen AURORA

Aurora do skrzypiec to struny dla wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych, początkujących uczniów, po doświadczonych profesjonalistów poszukujących nowego, wyższego standardu w odniesieniu...

więcej

Henglewscy na youtube

Zapraszamy Państwa do obejrzenia materiału dotyczącego skrzypiec, altówek, wiolonczel uczniowskich, kontrabasów uczniowskich oraz akcesorii....

więcej

Gitara Raimundo model Tatyana Ryzhkova

Limitowany instrument, stworzony z kooperacji pomiędzy Firmą Raimundo oraz gitarzystką Tatyana Ryzhkova. Niespotykane połączenie różnych rodzajów drewna oraz nietuzinkowe wzornictwo sprawiło, że powstała wyjątkowa gitara o czystym, głębokim i bardzo dobrze wyważonym brzmieniu...

więcej

DOMINANT PRO! JUŻ W SPRZEDAŻY

DOMINANT PRO – uaktualniona wersja znanych strun DOMINANT na ich 50 urodziny...

więcej

Tłumiki WM

Tłumik koncertowy Wmutes został zaprojektowany dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku. Stopień wyciszenia jest zbliżony do standardowych tłumików, natomiast wytłumiony dźwięk w przypadku tłumika Wmutes jest bogatszy barwowo, bardziej stabilny i skoncentrowany...

więcej

Struny Thomastik RONDO

Struny RONDO do skrzypiec były początkiem. W 2019 roku, firma Thomastik-Infeld wypuściła na rynek  RONDO do wiolonczeli, a rok później zimą 2020 roku, firma przedstawiła światu struny RONDO altowiolistom...

więcej

Wiolonczele Theis

Wiolonczele Theis o niezwykle wyrównanym i selektywnym brzmieniu. Sprosta wymaganiom każdego wiolonczelisty. Niemal nieskończone możliwości dynamiczne w dawnym stylu, dające wrażenie obcowania z instrumentem innej epoki! ...

więcej

Oszałamiające skrzypce elektryczne Vivo

Oszałamiające skrzypce elektryczne Vivo zostały opracowane z użyciem najnowocześniejszych materiałów i zaawansowanych procesów technologicznych. Instrument wygląda niesamowicie i brzmi wspaniale dzięki zaawansowanemu systemowi audio.

więcej

Struny do skrzypiec elektrycznych Dogal Electrosound

Struny do skrzypiec elektrycznych Dogal Electrosound
Dzięki konstrukcji tego typu strun metalowych udało się osiągnąć zarówno słodycz brzmienia, jak i miękkość w dotyku przywołującą struny jelitowe, aczkolwiek o wiele lepsze pod względem szybkości emisji i utrzymywania pożądanego stroju.

więcej

Italian Cream (50 ml)

Italian Cream – naturalny środek czyszczący i polerujący, przeznaczony do pielęgnacji instrumentów lutniczych i drewnianych instrumentów muzycznych, pokrytych lakierami najwyższej jakości. Preparat chroni i pielęgnuje lakier, przywracając mu blask i uwydatniając naturalne piękno drewna ...

więcej

Kalafonia LEATHERWOOD The Amber Range

Kalafonia kontrabasowa The Amber Range stanowi optymalną kombinację lepkości, przyczepności i wszelkich aspektów związanych z prowadzeniem smyczka oraz związanymi z tym walorami brzmieniowymi ...

więcej

Kalafonia LEATHERWOOD Bespoke-skrzypcowa SUPPLE

Prowadzenie smyczka „jak po szkle”: uczucie aksamitnej gładkości i płynności na wszystkich strunach, pozwalające im swobodnie wybrzmiewać; możliwość zarówno łagodnej, jak i bardzo wyrazistej artykulacji (np. w spiccato, czy sautille) ....

więcej

Jak określić charakterystykę strun?

więcej

Muzycy idą w stronę ekologii

Peter Somerford bada rosnący rynek akcesoriów do instrumentów smyczkowych dla muzyków i lutników pod względem etycznym – tworzenia zgodnie z naturą. Mówiąc szerzej, szuka alternatyw hebanu oraz kości słoniowej odnajdując wegańskie skrzypce wytworzone z parzonego drewna gruszy i owoców dzikiej wiśni.

więcej

Wymiana i dobór strun do wiolonczeli

W kolejnym odcinku Szymon przedstawi ofertę strun wiolonczelowych, a także pokaże w jaki sposób je wymienić. Dodatkowo objaśni proste sposoby nastrojenia instrumentu. Szczególnie polecamy film rodzicom, niebędącym muzykami by mogli pomóc dziecku w nastrojeniu instrumentu.