Pulpit zbudowany z myślą o wygodnym przemieszczaniu.

Artykuł tłumaczony z magazynu muzycznego The Strad Magazine.


Henglewscy pulpit Dolfinos Miniput

Dzięki nowemu pulpitowi miniput firma Dolfinos postanowiła rozwiązać wszelkie problemy związane z podróżowaniem z tradycyjnym składanym pulpitem. ‘Tradycyjne pulpity są za ciężkie i za długie’ opowiada Michael Wiener pomysłodawca projektu Dolfinos miniput. ‘Muzycy potrzebują na występy pulpitów z równoczesną mniejszą wagą oraz rozmiarem.’ Dzięki opatentowanej konstrukcji miniput waży mniej niż 450 gramów (!), natomiast przy całkowitym złożeniu jego długość wynosi 26 centymetrów! To o połowę mniej – zarówno w wadze jak i długości – od tradycyjnego pulpitu.

Miniput składa się z kilku części, które można wymienia. Aby go zmontować, użytkownik przykręca trzy nóżki do spodu wysuwanego pręta. Adapter jest już zamontowany na górze pręta, do którego użytkownik może przymocować smartfon lub tablet - oba utrzymywane na miejscu za pomocą sprzedawanego osobno uchwytu na tablet.

Użytkownicy mogą również dołączyć wykonaną na zamówienie płytę, która mierzy 50 cm i mieści trzy strony A4. Składa się z tkaniny, która nasuwa się na lekką ramę, stając się pełnowymiarową płytą. miniput po całkowitym złożeniu mieści się w małej materiałowej torbie. Uchwyt na ołówek oraz uchwyt do zabezpieczania nut można dokupić osobno.

Materiały zostały starannie dobrane w celu zmniejszenia wagi. Nylonowa tkanina wodoodporna Oxford wytrzymuje do 1 kg; Wiener opisuje ją jako „niezwykle lekką, rozciągliwą, trwałą i nadającą się do prania”. Pręt, nogi oraz płyta wykonane są z anodowanego na czarno stopu aluminiowo-magnezowego. Materiał nie rdzewieje, dzięki czemu miniput idealne nadaje się do grania na zewnątrz. Płyta posiad wycięte laserowo otwory, aby zmniejszyć ilość materiału, a tym samym wagę.

Źródło

https://www.thestrad.com/for-subscribers/products-may-2023-dolfinos-smart-stand/16322.article

https://dolfinos.com/pages/miniput-the-ultraportable-stand

https://mini-put.com/

https://www.youtube.com/watch?v=NmXpVf-KdoA