Kalafonia kontrabasowa The Amber Range

Kalafonia kontrabasowa The Amber Range stanowi optymalną kombinację lepkości, przyczepności i wszelkich aspektów związanych z prowadzeniem smyczka oraz związanymi z tym walorami brzmieniowymi. Powyższy wykres obrazuje zastosowanie kalafonii pod względem stopnia twardości od kalafonii twardych, zbliżonych do kalafonii wiolonczelowych do kalafonii miękkich o wyższym stopniu lepkości i przyczepności. Dzięki zróżnicowanym recepturom, kontrabasiści mogą dobierać kalafonie o odpowiedniej charakterystyce, dla uzyskania konkretnych właściwości brzmieniowych i odpowiedniego komfortu gry. Kalafonie Amber Range o różnych twardościach można mieszać, stosując je do smarowania tego samego smyczka w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów. Np. można zastosować kalafonię o 35% twardości jako bazę, a następnie dodać od czasu do czasu kalafonii o 50% twardości, dla uzyskania lepszej przyczepności. Kalafonie Amber Range zawierają składniki o niskim stopniu ulatniania, dzięki czemu ich właściwości nie ulegają pogorszeniu po dłuższym czasie przechowywania w normalnych warunkach.

 

Dobór receptury kalafonii Amber Range wychodzi naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom wielorakich kontekstów muzycznych i jest wynikiem sześciu lat testów i konsultacji z kontrabasistami wielu orkiestr na całym świecie, w tym tak znakomitych jak Berlin Philharmonic, London  Philharmonic, New York
Philharmonic oraz ze studentami, pedagogami, kontrabasistami jazzowymi, solistam,kameralistami i muzykami grającymi na kontrabasach elektrycznych. Różnorodnośćkalafonii Amber Range i możliwość wyboru stopnia jej twardości w zależności od oczekiwań w zakresie brzmienia, rodzaju muzyki, przyczepności, czy wreszcie kwestii klimatycznych, pozwala w sposób najbardziej optymalny zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających instrumentalistów.

Jak prawidłowo używać kalafonii Amber Range:

W celu wyboru odpowiedniej kalafonii można posłużyć się wykresem zamieszczonym powyżej.
­- delikatnie oddzielić gumowe ścianki opakowania od kalafonii
­- wypchnąć lekko kalafonię z opakowania lub usunąć górną część jego ścianek
­- trzymać palcami opakowanie, nie kalafonię
­- włosie smyczka należy smarować kalafonią dość szybkimi ruchami, nie wywierając nadmiernego nacisku na kalafonię
­- należy używać możliwie najmniejszej ilości kalafonii potrzebnej do właściwej współpracy smyczka ze struną. Nadmiar kalafonii może skutkować „ślizganiem” smyczka.
­Biały nalot na powierzchni nowo otwartej kalafonii jest naturalnym efektem styku gumowego opakowania z kalafonią i nie wpływa w żadnym stopniu na jejwłaściwości.
­Jeśli kalafonia uległa znacznemu odkształceniu, można przywrócić jej pierwotny kształt, umieszczając ją w odpowiednio wysokiej temperaturze (powyżej 23°C), by powróciła do kształtu gumowego opakowania, a następnie schłodzić (a tym samym utwardzić) przed kolejnym użyciem.

Wybór kalafonii w zależności od warunków klimatycznych: kalafonie twarde (wyższa klasa %) w klimacie zimnym i suchym, kalafonie miękkie (niższa klasa %) w klimacie ciepłym i wilgotnym. Przykładowo w Singapurze, czy w Meksyku kalafonia 55­-60% może okazać się zbyt miękka, właściwym wyborem będzie kalafonia 40-­45%, natomiast w krajach skandynawskich kalafonia 55-­60% sprawdzi
się doskonale. Gumowe opakowanie i lniany woreczek stanowią bardzo dobre zabezpieczenie
kalafonii przed ewentualnymi uszkodzeniami. Składniki kalafonii Amber Range uzyskiwane są z czystej żywicy sosnowej i są całkowicie bezpieczne dla smyczków.
W celu wyczesania starej kalafonii z włosia smyczka można użyć czystej szczoteczki
do zębów. Nadmiar pyłu na smyczku można usunąć za pomocą czystej, suchej, miękkiej szmatki bawełnianej, jakiej używamy do czyszczenia strun.


Produkt możesz kupić w naszym sklepie.

przejdź do sklepu