siatkalista

 
 1. 26.00 PLN

  Zbiór 40 łatwych etiud op.70 z towarzyszeniem drugiej wiolonczeli (nauczyciela) przeznaczony jest dla początkujących uczniów (I i II rok nauki) i zawiera doskonałe ćwiczenia palcowe dla lewej ręki oraz smyczkowe dla prawej.
   
  Kompozytor zapisał się w historii muzyki przede wszystkim jako autor utworów pedagogicznych. Jego etiudy, kaprysy, duety itp. wychowały już niejedno pokolenie wiolonczelistów i nadal są cenną pomocą nauczyciela.

 2. 52.00 PLN

  Utwory włączone do zbioru Zaczarowana wiolonczela skierowane są do uczniów szkoły muzycznej I stopnia oraz początkowych klas szkoły muzycznej II stopnia. Ten album, podobnie jak moja pierwsza publikacja pod tytułem Moja wiolonczela, powstał dzięki inspirującym wieloletnim doświadczeniom pedagogicznym, które zdobyłam, pracując jako nauczyciel wiolonczeli.
  Utwory charakteryzują się różnorodnością zagadnień technicznych i interpretacyjnych i pozwalają rozwinąć wyobraźnię muzyczną młodych wiolonczelistów.

 3. 59.00 PLN

  Niniejszy podręcznik obejmuje podstawowe etapy rozwoju początkujących wiolonczelistów: od gry na pustych
  strunach do znajomości pozycji i techniki wykonywania dwudźwięków. Z myślą o tej publikacji znany ukraiński wiolonczelista i kompozytor — Zoltan Almashi, stworzył wyraziste, różnorodne, piękne utwory, z których każdy przeznaczony jest do kształcenia dobrych nawyków i opanowania konkretnych umiejętności technicznych przez młodych muzyków. W wydaniu zawarte są również kompozycje, które stały się klasyką repertuaru pedagogicznego, utwory z rzadko spotykanych zbiorów, wydawane w Ukrainie w drugiej połowie zeszłego wieku, a także dzieła współczesnych kompozytorów.

 4. 20.00 PLN

  Opowieść o Chopinie to książka dla dzieci przybliżająca postać najwybitniejszego polskiego kompozytora. Mali czytelnicy dowiedzą się z niej, jakim był dzieckiem, w co najchętniej się bawił, gdzie spędzał wakacje oraz jak to się stało, że zaczął grać na fortepianie i komponować własne utwory.

 5. 25.00 PLN

  Wydawać by się mogło, że o Fryderyku Chopinie napisano już wszystko. Czy zatem o mistrzu nokturnów, scherz, preludiów i ballad można powiedzieć coś nowego, pokazać go z nieco innej perspektywy? Tak, to możliwe! Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje opowieść o Frycku – zdolnym i wesołym chłopaku, któremu improwizowanie wychodziło pysznie zarówno przy fortepianie, jak i w rozmowie z innymi ludźmi. Książkę zatytułowaną „Impro Frycek” napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Małgosia Zając.

 6. 24.90 PLN

  Eugeniusz Morawski (1876–1948) – jedna z najbarwniejszych i najciekawszych postaci polskiej muzyki pierwszej połowy XX wieku. Pomimo tego przez wiele lat był całkowicie zapomniany, a jeśli już o nim pamiętano, to tylko ze względu na to, że był rzekomym „wrogiem” Karola Szymanowskiego. Najnowsze badania rzuciły na postać Morawskiego zupełnie nowe światło. Był świetnym kompozytorem, a jego barwne, nastrojowe dzieła zasługują na poznanie, odkrywanie i na częstsze wykonania. Jako wpływowy pedagog uczył orkiestracji najważniejsze postaci polskiej muzyki drugiej połowy XX wieku, na czele z Lutosławskim i Panufnikiem. Działał jako niepodległościowiec, prężny organizator przedwojennego życia muzycznego oraz malarz. Pomimo tych wszystkich aktywności oraz wartości samej muzyki – Morawski został zapomniany. Tymczasem zarówno po części awanturniczy żywot tego twórcy, jak i sama muzyka – zasługują na pamięć i poznanie.

 7. 19.90 PLN

  Stanisław Moniuszko (1819–1872) – kompozytor, dyrygent, pedagog, twórca słynnej Halki, Strasznego dworu i Hrabiny oraz blisko trzystu pieśni zawartych w Śpiewnikach domowych. Jego twórczość operowa i pieśniarska ma ogromną wagę dla muzyki polskiej i umuzykalniania polskiego społeczeństwa. Lecz nie są to jedyne wybitne jego utwory. Mniej znana muzyka kantatowa, religijna czy fortepianowa wciąż czeka na wyjście z niesprawiedliwego cienia jego słynniejszych dzieł. Spojrzenie Ignacego Zalewskiego na postać Moniuszki odkrywa – w sposób pozbawiony patosu i zastałych etykiet czy uprzedzeń – ciekawego człowieka i interesującego kompozytora. Autor przenosi go z niedostępnego cokołu „ojca opery narodowej” na grunt codziennego życia, kreśląc jego przekonujący portret m.in. przy pomocy listów i tekstów z epoki. Wsłuchuje się także w głosy najnowszych biografów, niuansujących sylwetkę kompozytora.

 8. 24.90 PLN

  Mieczysław Karłowicz (1876–1909) – jeden z najwybitniejszych polskich symfoników, postać nieco tajemnicza w swej złożoności: późny romantyk i pozytywista zarazem, introwertyk i aktywny działacz społeczny, wrażliwy skrzypek i odważny taternik wytyczający nowe szlaki górskie, jeden z pierwszych narciarzy wędrujących po Tatrach, współtwórca TOPR-u, fotografik, literat, publicysta… Tragiczna, przedwczesna śmierć sprawiła, że pozostawił dorobek kompozytorski nieduży, lecz wyjątkowego formatu – młodzieńcze pieśni, Koncert skrzypcowy, Symfonia „Odrodzenie” i sześć poematów symfonicznych zajmują wyjątkowe miejsce w literaturze muzycznej. Kochająca go matka mówiła, że „jego muzyka, jak on sam – do dna smutna”. Czy rzeczywiście? Anna Woźniakowska śledzi rozwój i losy Mieczysia – Miecia – Mieczysława z nadzwyczajną empatią, pozwala czytelnikowi dyskretnie wejrzeć w bogatą, skomplikowaną naturę człowieka, którego działalność do dziś imponuje niebywałym rozmachem, a przejmujące utwory – nasycone tematyką niespełniającej się miłości, tęsknoty i śmierci – dotykają szczytów piękna i esencji życia ludzkiego.

 9. 32.00 PLN

  Muzyka i dźwięk są nieodłącznymi elementami każdego filmu. Pogłębiają sens pewnych scen, mogą sprawić, że są one śmieszne lub straszne, innym razem trzymają w napięciu lub wywołują w nas różnego rodzaju emocje. Na pytanie o najbardziej znanego i cenionego twórcę muzyki filmowej w Polsce, bez większego namysłu, większość z Was odpowie Wojciech Kilar. Jego romans z filmem przyniósł nam wiele godzin wspaniałej muzyki, która nie tylko wzbogaciła filmy najznamienitszych polskich i światowej sławy reżyserów, ale także jako autonomiczne utwory jest słuchana i wykonywana na koncertach w oderwaniu od obrazu filmowego, do którego została skomponowana. Oddajemy w Państwa ręce dwa zeszyty zawierające proste transkrypcje na fortepian najpopularniejszych tematów i utworów z filmów, do których Wojciech Kilar napisał muzykę. Dzięki łatwym opracowaniom, przygotowanym przez polskiego kompozytora młodego pokolenia Michała Jakuba Paparę tematy z takich filmów jak Dracula, Pianista czy Dziewiąte wrota mogąrozbrzmiewać w domu każdego z nas.

 10. 24.90 PLN

  Romuald Twardowski – urodzony w 1930 roku w Wilnie polski kompozytor, który w swojej twórczości – operach i baletach, symfonice i kameralistyce, muzyce religijnej, w tym cerkiewnej, także w utworach dla dzieci – odnalazł klucz do połączenia tradycji z nowoczesnością, Zachodu ze Wschodem, świeżości z doświadczeniem. Tym kluczem jest mądrość i dążenie do piękna, które od siedmiu już dekad (!) dostrzegają słuchacze na całym świecie w kompozycjach Twardowskiego. Jego wspomnienia, publicystyka, fascynujące gawędy (nagrane przez PWM i dostępne w Internecie), a także długie godziny rozmów z twórcą pozwoliły autorowi monografii Mateuszowi Ciupce przedstawić losy artysty w całej złożoności kontekstów dziejowych. Książka, jak jej bohater, ma wileńskiego ducha – radość i pogoda ducha przezwyciężają dramaty, jasność myśli i wytężona praca pokonują wszelkie przeciwności. Opisując niezwykły, ponad 90-letni życiorys stale czynnego kompozytora, autor konstatuje z uznaniem, a i pewnym zadziwieniem: „od przedwojennego Wilna do Facebooka – to się nazywa przejść kawał drogi”…

 11. 24.90 PLN

  Opowieść o życiu i muzyce Henryka Mikołaja Góreckiego to historia zmagań chłopca z przeciwnościami losu – śmiercią matki, własną chorobą, niezrozumieniem ze strony najbliższych. To opowieść o sile marzeń i wielkiej determinacji, które po latach zaprowadziły go na kompozytorski szczyt. Górecki był wyrazisty, zmienny w nastrojach i pełen kontrastów. Burzliwy i liryczny zarazem, rozmodlony i zadzierzysty, wręcz dosadny. Taka jest też jego muzyka. Bardzo polska w wyrazie, a jednocześnie uniwersalna, swoją autentycznością trafia do serc ludzi na całym świecie.

 12. 97.00 PLN

  Nuty w kluczu wiolinowym w skali e-c3

  Komplet muzykofiszek do nauki:

  •    biegłego czytania nut a vista naturalnych oraz podwyższonych i obniżonych pojedynczymi i podwójnymi znakami chromatycznymi w kluczu wiolinowym w skali e-c3
  określania położenia nut na pięciolinii w kluczu wiolinowym w skali e-c3

  Muzykofiszki skierowane są do uczących się na instrumentach:

  •    strunowych: skrzypcach, altówce, gitarze klasycznej, ukulele
  •    dętych drewnianych: flecie, klarnecie, saksofonie altowym i tenorowym
  •    dętych blaszanych w kluczu wiolinowym: trąbce, alcie, waltorni, eufonium, tenorze, barytonie, tubie

  Opakowanie zawiera:

  - 134 kolorowe muzykofiszeki na papierze kredowym o gramaturze 250g/m2
     w wymiarze 59 x 79 mm
  - przekładki „Uczę się” i „Umiem”
  - spis treści

 13. 97.00 PLN

  Nuty w kluczu basowym cz. 3 w skali F1-f1

  Komplet muzykofiszek do nauki
  biegłego czytania nut a vista we wszystkich tonacjach bemolowych w skali F₁-f¹

  Pomoce edukacyjne do nauki gry na instrumentach:

  •    fortepianie, pianinie, keyboardzie
  •    perkusyjnych:, marimbie

  Opakowanie zawiera:

  - 153 kolorowe muzykofiszki na papierze kredowym o gramaturze 250g/m2
     w wymiarze 59 x 79 mm
  - przekładki „Uczę się” i „Umiem”
  - spis treści

 14. 97.00 PLN

  Nuty w kluczu basowym cz. 2 w skali Fis1-e1

  Komplet muzykofiszek do nauki
  biegłego czytania nut a vista we wszystkich tonacjach krzyżykowych w skali Fis₁-e¹

  Komplet dla  uczących się i grających na instrumentach:

  •    fortepianie, pianinie, keyboardzie, akordeonie
  •    perkusyjnych:, marimbie

  Opakowanie zawiera:

  - 147 kolorowych muzykofiszek na papierze kredowym o gramaturze
     250g/m2 w wymiarze 59 x 79 mm
  - przekładki „Uczę się” i „Umiem”,
  - spis treści

 15. 97.00 PLN

  Nuty w kluczu basowym cz.1 w skali F1-f1

  Komplet muzykofiszek do nauki:

  •    biegłego czytania nut a vista naturalnych oraz podwyższonych i obniżonych pojedynczymi i podwójnymi znakami chromatycznymi w kluczu basowym w skali F₁-f¹
  określania położenia nut na pięciolinii w kluczu wiolinowym w skali  F₁-f ¹

  Komplet dla  uczących się i grających na instrumentach:

  •    fortepianie, pianinie, keyboardzie
  •    perkusyjnych: marimbie

  Opakowanie zawiera:

  - 107 kolorowych muzykofiszek na papierze kredowym o gramaturze
     250g/m2 w wymiarze 59 x 79 mm
  - przekładki „Uczę się” i „Umiem”
  - spis treści

siatkalista