Nasi partnerzy w edukacji

Patrycja Grecka Agencje Artystyczną „Grecka Music Promotion” oraz "Agencja Artystyczna JP"

Metoda Suzuki – Metoda uczenia dzieci gry na instrumentach muzycznych na zasadzie naśladownictwa, stworzona przez japońskiego skrzypka Shinichi Suzuki.

Patrycja Grecka prowadzi Agencje Artystyczną „Grecka Music Promotion” oraz "Agencja Artystyczna JP", ukończyła studia muzyczne w klasie skrzypiec w Maastricht w Niderlandach, wykształcenie muzyczne zdobywała także w Danii, Niemczech, Finlandii. Specjalizuje się nauczaniu gry na skrzypcach (dzieci i dorośli) Metodą Suzuki -

Patrycja Grecka jest certyfikowanym trenerem Metody Suzuki III st. w zakresie gry na skrzypcach.

Metoda uczenia małych dzieci gry na instrumentach muzycznych na zasadzie naśladownictwa, stworzona przez japońskiego skrzypka Shinichi Suzuki. Idea jego metody edukacji muzycznej sprowadza się do otoczenia troską i miłością małych dzieci od najmłodszego wieku, kiedy to osiągają one najszybsze efekty pracy poprzez naśladowanie dorosłych – rodziców czy ulubionego nauczyciela. Nauka gry na instrumencie została tam porównana do nauki mowy u małego dziecka, którą to trudną sztukę niemal każde dziecko opanowuje doskonale.

Meccore String Quartet

Założony w 2007 roku Meccore String Quartet jest uważany za jeden z najbardziej porywających europejskich kwartetów. Niemalże od dekady zespół podbija serca melomanów Europy i Ameryki występując na najbardziej znanych scenach kameralnych i cyklach koncertowych. Kwartet otrzymał wiele nagród na prestiżowych konkursach muzyki kameralnej, między innymi podczas Premio Paolo Borciani w Reggio Emilia oraz Wigmore Hall String Quartet Competition w Londynie...zobacz więcej informacji

Polish Cello Quartet

Polish Cello Quartet powstał w 2011 roku z inicjatywy Tomasza Darocha, Wojciecha Fudali, Krzysztofa Karpety oraz Adama Krzeszowca – czterech wiolonczelistów młodego pokolenia. Artyści postanowili założyć ten wyjątkowy zespół kameralny, by pokazać szerszej publiczności oryginalne brzmienie kwartetu wiolonczelowego...zobacz więcej informacji

Szukasz nauczyciela???

Szukasz nauczyciela???
Wejdź na stronę znajdzmuzyka.pl to platforma łącząca osoby pragnące rozwijać swoje umiejętności muzyczne z nauczycielami gry na instrumentach muzycznych i śpiewu.

Impresariat Muzyczny Jana Romanowskiego

Impresariat Muzyczny Jana Romanowskiego
Impresariat Muzyczny poświęcony doskonaleniu nauczycieli i uczniów szkół muzycznych.
Znajdą tu Państwo ofertę tematyczną organizowanych warsztatów doskonalących w specjalnościach:
skrzypce, altówka, fortepian, śpiew solowy, gitara, akordeon, improwizacja jazzowa
oraz aspekty zarządzania placówkami oświaty i kultury.

Lech Bałaban (altówka)

Lech Bałaban (altówka)

Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 5 lat u ojca Henryka Bałabana, pod którego opieką pozostał aż do drugiego roku studiów. Następnie kształcił  się pod kierunkiem prof. P. Radzińskiego i prof. Jadwigi Kaliszewskiej, w klasie której ukończył studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu w roku 1988. W tej samej uczelni uzyskał dyplom w klasie altówki w roku 1994. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. E. Feltza, Z. Brona, O. Kagana, W. Pikajzena, M. Frischenschlagera i R. Ricciego.Jest laureatem nagrody specjalnej IV Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Skrzypków w Lublinie /1980/, zdobywcą wyróżnienia na IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypków im. Z. Jahnkego w Po-znaniu/1984/ oraz laureatem I nagrody V Ogólnopolskiego Konkursu Altowiolistów im. J. Rakowskiego w Poznaniu /1993/. Był także członkiem polskiej ekipy IX Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu /1986/.
Na altówce Lech Bałaban zadebiutował w solowej partii sekstetu smyczkowego „Verklärte Nacht” A. Schoenberga jako koncertmistrz Orkiestry Kameralnej „Amadeus” Polskiego Radia w Poznaniu pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, której członkiem jest od 1988 roku. Jako solista koncertował w wielu miastach Polski oraz w Danii, Słowacji, Niemczech, Austrii, Francji oraz w byłym ZSRR. Z Orkiestrą Kameralną „Amadeus” nagrał koncerty altówkowe  J. Ch. Bacha, G. F. Haendla, K. Pendereckiego, M.Stachowskiego, Violetową Rapsodię Piotra Wróbla, oraz Symfonię Kon-certującą W. A. Mozarta (wspólnie z Jarosławem Żołnierczykiem). Lech Bałaban był oficjalnym altowiolistą XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu wykonując Symfonię Koncertującą Es-dur KV364 W.A.Mozarta z Orkiestrą Kameralną Amadeus Polskiego Radia pod kierunkiem Agnieszki Duczmal. Na prestiżowych Festiwalach „Bravo Maestro” występował m.in. z Wandą Wiłkomirską, Ewą Pobłocką, Wadimem Brodskim, K.A. Kulką, Krzysztofem Jakowiczem, Kubą Jakowiczem, Waldemarem Malickim, Tomaszem Strahlem. Jest członkiem kwartetu smyczkowego „Wieniawski Kwartet”, z którym nagrał m.in. komplet kwartetów smyczkowych Krzysztofa Meyera dla wytwórni NAXOS. Koncertował również z Piotrem Pławnerem. Lech Bałaban jest profesorem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prowadzi również klasę altówki w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz jest pedagogiem w poznańskiej Szkole Talentów, w której wychował kilku laureatów konkursów muzycznych. Od 14 lutego 2011r. doktor habilitowany sztuk muzycznych.

Jakub Haufa

Jakub Haufa
Urodzony w 1980 roku w Poznaniu, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie Jadwigi Kaliszewskiej (2003). Swoją grę doskonalił również u Charlesa Tregera, Manfreda Scherzera, MarinyJaszwili, Krzysztofa Węgrzyna, Wandy Wiłkomirskiej, Toru Yasunagi, Alessandra Cappone i Vadima Repina  Był stypendystą Rady Miasta Poznania (2001), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000–2003) oraz został laureatem VI edycji Programu Stypendialnego „Młoda Polska” (2009).
               Od września 2003 roku pracuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu,
w maju 2008 roku uzyskał stopień doktora.         
           Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych należą: II nagroda w Ogólnolnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (1999), II nagroda w VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypków im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu (1999), ponadto wyróżnienie w XII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2001). Współpracował jako solista z tak znakomitymi artystami, jak Krzysztof Penderecki, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Grzegorz Nowak, Jean-Jacques Kantorow, Marc Minkowski, Nigel Kennedy, Albrecht Mayer, Gabor Boldoczki, Michael Nyman (muzyka do filmu Jestem) oraz Jarosław Śmietana, występując w wielu prestiżowych salach koncertowych, m.in. w Suntory Hall w Tokio, filharmoniach w Berlinie, Monachium i Kolonii, Gewandhaus w Lipsku, Alte Oper we Frankfurcie, Tonhalle w Dusseldorfie, Theatre des Champs-Elysees i Theatre du Chatelet w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Konzerthaus w Wiedniu, Tonhalle w Zurychu, Auditorio Nacional de Musica w Madrycie czy Berwaldhallen w Sztokholmie. W roli solisty brał udział również w festiwalach La Folle Journee, La Roque d’Antheron i Baltic Sea Festival.
       Od 2003 roku jest I koncertmistrzem orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą koncertuje na całym świecie, realizując nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Wielokrotnie prowadził Polską Orkiestrę Kameralną/Sinfonia Varsovia jako koncertmistrz od pulpitu podczas koncertów i nagrań, m.in. z takimi muzykami, jak Nigel Kennedy, Vadim Repin, Albrecht Mayer, Sir James Galway, Gabor Boldoczki, Siergiej Nakariakow, Borys Berezowski, Ryu Goto. W 2006 roku została wydana przez EMI płyta DVD Live at the Citadelle prezentująca koncert Polskiej Orkiestry Kameralnej w Carcassonne we Francji, na którym Jakub Haufa wystąpił jako solista, grając z Nigelem Kennedym Koncert C-dur na dwoje skrzypiecAntonia Vivaldiego. Nagranie z tego koncertu było wielokrotnie emitowane przez telewizję MEZZO. W sierpniu 2006 roku wytwórnia Deutsche Grammophon opublikowała płytę oboisty Albrechta Mayera (w 2007 roku również DVD) pod tytułem New Seasons – Jakub Haufa wystąpił na niej jako koncertmistrz i solista.
W marcu 2012 podjął współpracę jako koncertmistrz gościnny z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.
Jesienią 2012 przy współpracy Programu II Polskiego Radia oraz wytwórni CD Accord ukazała się jego płyta z Sonatami Straussa i Szostakowicza oraz premierowym nagraniem Ciaccony Krzysztofa Pendereckiego w wersji na skrzypce i altówkę.
      Gra na instrumencie Nicolasa Lupota z XIX wieku oraz specjalnie zbudowanych dla niego skrzypcach Stephana von Baehra (Paryż, 2010). Smyczek artysty został także jemu bezpośrednio dedykowany i zrobiony przez Benoit Rollanda (Boston, 2010).


Zobacz nową płytę ,,Sonaty skrzypcowe'' violin Jakub Haufa

Tomasz Kandulski

Tomasz Kandulski
W latach 2006-2010 kształcił się w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w
klasie prof. Piotra Zaleskiego, którą ukończył z wyróżnieniem.
W roku 2008 ukończył również równoległe studia w Conservatorium Maastricht w Holandii w klasie
gitary światowej sławy wirtuoza prof. Carlo Marchione.
Bierze intensywny udział w kursach gitarowych i muzycznych oraz w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych. Na swoim koncie ma uczestnictwo w osiemna-stu konkursach
odbywających się w kraju i za granicą, zostając laureatem czternastu z nich.
Doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich mistrzów jak Raphaella Smits (Bel-gia), Carlo Domeniconi (Grecja), Carlo Marchione (Włochy), Antigoni Goni (Grecja), Alexander Swete (Austria), Philippe Villa (Francja), Jeremy Jouve (Francja), Thomas Offer-mann (Niemcy), David Tanenbaum (USA),
Zoran Dukic (Chorwacja), Göran Söllscher (Szwecja) czy Los Angeles Guitar Quartet (USA).
Był zapraszany na festiwale, m.in. Polska Akademia Gitary w Jarocinie, Międzynaro-dowe Spotkania Gitarzystów w Sanoku, Międzynarodowy Festiwal GITARA we Wrocławiu, Warszawski Festiwal Gitarowy, Lubuski Festiwal Gitarowy czy European Arts Festival w Mansfield (Wlk. Brytania). Występował w wielu miastach w kraju (m.in. w salach Filharmo-nii poznańskiej, wrocławskiej, zielonogórskiej, świętokrzyskiej, Studio Koncertowym PR im. W.Lutosławskiego w Warszawie) jak i poza granicami Polski (m.in. Wielka Brytania, Holan-dia, Belgia, Słowenia), solo oraz z towarzyszeniem orkiestr.
Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Mini-strów, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz programu Narodowego Centrum Kul-tury „Młoda Polska”. W 2007 r. był także uczestnikiem prestiżowego programu Huygens Scholarship w Holandii dla najlepszych studentów z wszystkich uczelni holenderskich.
Obecnie pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, a także na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Strona internetowa artysty: www.tomaszkandulski.com

Patrycja Piekutowska

Patrycja Piekutowska jest jedną z najwybitniejszych polskich skrzypaczek.
Od czternastu lat koncertuje jako solistka w kraju i poza jego granicami.
Występowała na recitalach i koncertach symfonicznych w 26 krajach
(Albania, Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Chile, Chiny, Dania,
Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Indie, Irlandia, Kuwejt, Peru,
Portugalia, Rosja, Serbia, Szwecja, Tunezja, Ukraina, Urugwaj, USA, Wenezuela, Włochy).
W styczniu 2008 artystka, jako pierwsza polska skrzypaczka,
otrzymała MIDEM Cannes Classical Awarów kategorii muzyki współczesnej.
Na nagrodzonej płycie poświęconej w całości muzyce Krzysztofa Pendereckiego,
Piekutowska nagrała Capriccio na skrzypce i orkiestrę symfoniczną pod batutą samego Kompozytora.
Płyta ta otrzymała również nagrody w Belgii, Luxemburgu, Hiszpanii i we Włoszech.

Rafał Kwiatkowski

Rafał Kwiatkowski – wiolonczelista, laureat I nagród na międzynarodowych konkursach w Nowym Jorku, Baltimore, Lipsku, Lubljanie, Vi??a del Mar (Chile), Kuhmo (Finlandia) oraz II nagrody na Konkursie Paulo Cello w Helsinkach. Laureat Paszportu Polityki, czterech Fryderyków oraz nagrody Małe Berło. Koncertował jako solista w Europie, obu Amerykach, Afryce, Azji a w Japonii m.in. wystąpił z recitalem w tokijskiej w Suntory Hall. Po nowojorskim debiucie recitalowym w Y Hall oraz koncercie kameralnym w Carnegie Hall (1999) wielokrotnie odbył tournee koncertowe po USA. Występował na renomowanych festiwalach w Polsce, Puerto Rico, Chile, Niemczech, Czechach, Finlandii i Rosji. Koncertował i nagrywał z czołowymi polskimi orkiestrami i dyrygentami a także z wieloma zagranicznymi orkiestrami - m.in. w Bogocie, Santiago, Los Angeles, Moskwie, Helsinkach, Budapeszcie, Palermo, Astanie oraz z Filharmonią Monachijską. Był solistą w koncertach symfonicznych promujących polską kulturę u progu przystąpienia Polski do EU, które odbyły się w Kopenhadze (Tivoli Hall), Helsinkach i Bazylei. W 2001 r. wiolonczelista wykonał w Berlinie Koncert Altówkowy K. Pendereckiego pod batutą kompozytora, oraz uczestniczył w polskim prawykonaniu Concerto Grosso. Od tego czasu Penderecki regularnie zaprasza młodego artystę do polskich i zagranicznych wykonań swoich Koncertów, jak również do ich rejestracji płytowych.
Poza działalnością solistyczną Rafał Kwiatkowski z zamiłowaniem uprawia  kameralistykę - miał przyjemność współpracować na światowych estradach z takimi osobowościami jak Christoph Eschenbach, Maxim Vengerov czy Krystian Zimerman, z którym w 2009 r. zagrał serię koncertów uwieńczoną nagraniem płyty dla Deutsche Grammophon. W ciągu ostatnich kilkunastu lat nawiązał kameralną współpracę z większością najwybitniejszych polskich artystów. Wielokrotnie koncertował w trio z Vadimem Brodskim i Waldemarem Malickim (m.in. w Wiedniu i Kopenhadze) oraz wspólnie z Konstantym Kulką, Krzysztofem Bąkowskim i Krzysztofem Jabłońskim został członkiem Kwintetu Warszawskiego reaktywowanego po dwudziestu latach przez Stefana Kamasę (zespół zdobył niegdyś światową renomę z Władysławem Szpilmanem na czele). Wiolonczelista doświadczył również innego wymiaru kameralistyki koncertując i nagrywając CD z Anną Marią Jopek u boku takich gwiazd jak m.in. Gil Goldstein, Gonzalo Rubalcaba czy Krzysztof Herdzin.
Rafał Kwiatkowski prowadzi od 2005 r. działalność pedagogiczną w warszawskim
Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.

Sławomir Tomasik

Sławomir Tomasik – polski skrzypek, solista i kameralista, uczeń  Krzysztofa Jakowicza, Tadeusza Wrońskiego i André Gertlera.
Studia kameralne w Musikhochschule w Kőln – Kwartet „Amadeus”.  Laureat konkursów w Lublinie, Katowicach, Hannoverze. Koncerty w Polsce, Austrii, Finlandii, Francji, Japonii, Korei Płd., Norwegii, Szwajcarii, Rosji i Ukrainie. Współpracuje z takimi muzykami jak: Krystyna Borucińska, Massimiliano Caldi, Eugene de Canck, Agnieszka Duczmal, Cikara Imma-mura, Barbara Halska, Hans Peter Kämerling, Stanislaw Macura, Waldemar Malicki, Wojciech Michniewski, Robert Morawski, Karol Radziwonowicz, Andrzej Tatarski.  Płyty dla Leastrem (Londyn), Tonstar, Polskie Radio, Dux, Japoland (Japonia), Polskie Nagrania – Muza, FF Records (Nagroda Akademii Fonograficznej Fryderyk’ 2011). Występy na prestiżowych festiwalach. Prawykonania utworów kompozytorów: K. Baculewski, M. Davidovsky, B. Kowalski, R. Twardowski, I. J. Pade-rewski, T. Wielecki i inni.  Kompozytor utworów skrzypcowych w tym „La Cadenzy” op. 3  na skrzypce solo (Prawykonanie 2002 r., Tokio, Kawai Music Hall). Autor prac dydaktycznych, edytorskich i wierszy:  System Gam i Pasaży, Kompas skrzypka cz. I Elementy chwytowo – ruchowe, Kompas skrzypka cz. II Elementy warsztatowe i artystyczne, Abecadło dwudźwiękowe dla dzieci, 12 Fantazji G.F. Telemannna. Wszystkie dzieła skrzypcowe
I. J. Paderewskiego, „Leśny koncert”, „Sto pytań do ogrodu. Profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Juror krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych (Polska, Korea Płd. Włochy, Rosja, Węgry).
Kursy mistrzowskie w Polsce, Rosji, Korei Płd. i Japonii.
Gra na skrzypcach z XVII w. autorstwa Marcina Groblicza.

AGATA SZYMCZEWSKA

AGATA SZYMCZEWSKA
Urodziała się w 1985 roku w Gdańsku.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczeła w wieku 6 lat
w ZPSM w Koszalinie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej
im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły.
W pa??dzierniku 2006 roku została laureatką I nagrody i Złotego Medalu
oraz Nagrody Publiczności TVP Kultura XIII Międzynarodowego Konkursu
Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Więcej informacji o Pani Agacie Szymczewskiej na stronie www.agataszymczewska.pl

Prof. zw. Marcin Baranowski

Prof. zw. Marcin Baranowski
Skrzypek i pedagog. Od urodzenia związany z Poznaniem.
Tutaj też studiował w klasie skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej.
W 1985 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.
Wybitny kameralista - przez 10 lat grał w zespole muzyki dawnej Collegium Musicorum Posnaniensium.
24 lata współtworzył jeden z najznakomitszych zespołów w Europie -
Orkiestrę Kameralną „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Bardzo bogata jest więc zarówno dyskografia z udziałem prof. Marcina Baranowskiego,
jak i „geografia” koncertów obejmująca większość krajów europejskich oraz USA, Kanadę,
Meksyk, Brazylię, Japonię, Kuwejt i Tajwan.
W 1994 roku wraz z New Polish String Quartet dokonał prestiżowych nagrań płytowych dla
Sem Gramophone w Korei.

Więcej informacji o Prof. zw. Marcin Baranowski na stronie www.marcinbaranowski.com.pl

IMPRESARIAT MUZYCZNY Jan Romanowski

Jan Romanowski - skrzypek, nauczyciel, kompozytor, aranżer.
W 2001 r.ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu
w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego.
Z początkiem 1999 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel skrzypiec
w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. We wrześniu 2006 roku został kierownikiem
Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Gitary w PSM II st. oraz rozpoczął pracę
w słynnej „Szkole Talentów” w ZSM w Poznaniu. W roku 2011 zdał egzamin
na stopień nauczyciela dyplomowanego. Od września 2011 roku pracuje w
Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na stanowisku starszego wykładowcy.

Konserwatorium Muzyczne w Poznaniu