« powrót 

Kołek skrzypcowy HILL - serduszko - heban - bukszpanowa kulka i kryza

5967

Cena: 72.01 PLN

- styl: HILL z dekoracyjnym serduszkiem
- materiał główny: heban – odporny na zużycie, zapewnia doskonałe tarcie
- wykończenie: kulka i kryza z bukszpanu – kontrastowe, estetyczne akcenty
- obróbka: precyzyjna, ręczna – zgodna z lutniczymi standardami
- kształt: lekko stożkowy trzon, płaska główka z ozdobnym detalem
Kołek polecany dla skrzypków ceniących estetykę, klasykę i jakość wykonania. Idealny zarówno do nowych instrumentów, jak i do renowacji skrzypiec o stylizowanej lub historycznej linii.

-
+

Elegancki i klasyczny kołek skrzypcowy typu HILL, wykonany z wyselekcjonowanego hebanu, znanego z wyjątkowej twardości, trwałości i głębokiego, czarnego koloru. Model ten wyróżnia się subtelnym detalem w postaci bukszpanowej kulki i kryzy (pierścienia), które wprowadzają delikatny kontrast kolorystyczny, podkreślając walory estetyczne instrumentu. 

Dodatkowym elementem dekoracyjnym jest „serduszko” – charakterystyczne nacięcie lub delikatna wypukłość na główce kołka, typowa dla kunsztownych wersji stylu HILL. Ten typ kołka łączy funkcjonalność z elegancką formą, doskonale komponując się z instrumentami wyższej klasy. Rekomendowany przez lutników i muzyków ceniących detal.