« powrót 

Wiolonczela MEZZO carbonowa z pickupem 4/4

8935

Cena: 23688.71 PLN

Koncepcja projektu
Forma instrumentu została zredukowana do niezbędnego minimum: korpus pozbawiony narożników może wydawać się nieco niezwykły, ale kształt podkreśla kwintesencję piękna tego instrumentu.

Może trochę urozmaicenia?
Jeśli lśniąca czerń instrumentu nie jest zadowalająca, na specjalne życzenie wiolonczela może być wykonana w dowolnym kolorze z palety RAL, w kolorze imitującym naturalne drewno lub według indywidualnego projektu kolorystycznego. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

-
+

Wymiary i proporcje
Dzięki temu, że wiolonczela wykonana jest według standardowych wymiarów i proporcji, komfort gry jest zapewniony: instrumentaliści grający na klasycznych instrumentach natychmiast i bez problemu odnajdą właściwe pozycje.

Podstawek i dusza
Zarówno podstawek jak i dusza wykonane są w sposób tradycyjny. Wszystkie instrumenty karbonowe wyposażone są w kompozytowe kołki Wittner i kompozytowe strunociągi. Istnieje możliwość zamontowania mikrostroików. Nóżka jest również wykonana z karbonu.

Dźwięk
Muzycy grający na karbonowej wiolonczeli po raz pierwszy, zazwyczaj mile zaskoczeni komfortem grypodkreślają ciepłe, wyrównane brzmienie i precyzyjną reakcję we wszystkich pozycjach. Nie występuje tu walka z materią dźwięku, ani też zmaganie ze smyczkiem - czysta przyjemność gry sprawiająca, że można się skupić wyłącznie na muzyce!

Wykończenie powierzchni
Jakkolwiek zewnętrzna powłoka instrumentu jest bardzo mocna i trwała, nie jest w 100% odporna na ewentualne uszkodzenia natury mechanicznej. Drobne rysy można bez problemu usunąć przy pomocy miękkiej szmatki i odpowiednich środków polerujących, przywracając instrumentowi lśniący blask.

Model 5­strunowy
Zagrać VI Suitę solo J.S.Bacha „nie łamiąc sobie palców”... Zupełnie niezłym rozwiązaniem jest 5­strunowa wiolonczela z górną struną E.
Model 5­strunowy dostępny jest również w wersji z dolną struną F.
Wszystkie instrumenty karbonowe dostępne są w wersjach 4­ i 5­strunowych.

W podróży...
Instrumenty karbonowe są idealnym rozwiązaniem podczas podróży, zwłaszcza podróży lotniczych. Można zapomnieć o stresie i kosztach związanych z dodatkowym miejscem dla naszego cennego instrumentu: wiolonczelę karbonową możemy po prostu nadać jako bagaż i odebrać po szczęśliwym lądowaniu.