« powrót 

Nóżka wiolonczelowa Bender GOLD konus 25 mm

5059G

Cena: 697.53 PLN

Nóżka, która wzbogaca i polepsza dźwięk!
Jedyna w swoim rodzaju nóżka, której zamocowanie w instrumencie powoduje lepszy kontakt z pudłem rezonansowym.
Wyróżnia się specjalnym pierścieniem, którego zamocowanie łatwo zacisnąć lub poluzować!
Zapewnia bogaty, ciepły dźwięk.

Nóżka wiolonczelowa BENDER została skonstruowana przez Klausa Bendera – doświadczonego inżyniera i pasjonata wiolonczeli. Dzięki użytym materiałom, jak włókno węglowe, tytan i aluminium, nóżka jest bardzo lekka (tylko 135g!), ma prosty mechanizm zaciskowy, który można wygodnie obsłużyć jedną ręką, jest bardzo stabilna i znacząco wzbogaca brzmienie instrumentu.

Współczesne nóżki wiolonczelowe mają dwojakie zadanie: stanowią stabilne oparcie instrumentu i przenoszą drgania poprzez folgę na całe pudło rezonansowe.
W związku z tym nóżka musi być bardzo mocno i dokładnie osadzona w otworze instrumentu, aby nie podlegała żadnym poluzowaniom w czasie gry, nawet przy znacznym nacisku.

-
+
W związku z tym, że nóżka powinna być bardzo precyzyjnie dopasowana do otworu w instrumencie i ma być ciasno wkręcona w otwór, przed jej zamontowaniem do instrumentu, aby uniknąć ewentualnych pęknięć w przypadku zbyt małego otworu, warto przeprowadzić test na zbędnym kawałku drewna z takim samym otworem. Przy zakładaniu nóżki do instrumentu, otwór można zwilżyć, co ułatwi montaż.
Jeśli mechanizm zaciskowy pracuje zbyt ciężko i niezbyt płynnie, można użyć dołączonego do zestawu smaru silikonowego w bardzo małej ilości i tak, aby nie dostał się na powierzchnię samego pręta.
Pręt o długości 60 cm i średnicy 10 mm jest wykonany z włókna węglowego, aluminium lub tytanu.