Zmień wygląd strony:

Szukaj: W kategorii:
normalne wyszukiwanie   tylko po indeksie   szukaj w opisach
61 868 48 48
61 868 98 25
Gitara
Akcesoria do instrumentów barokowych
Akcesoria do instrumentów dętych
Akcesoria do smyczków
Akcesoria lutnicze
Altówka
Artykuły upominkowe
Banjo
Batuty i etui
Buzuki
Flety proste, flażolety
Harfa
Harmonijki ustne i akcesoria
Instrumenty
JEDNORAZOWA OFERTA - KUP TERAZ
Klucze do strojenia pianin i innych instrumentów
Kontrabas
Mandolina
NOWOŚĆ!!! Stare instrumenty i smyczki
Profesjonalne meble orkiestrowe
Przystawki
Pulpity / stojaki
Skrzypce
Struny do innych instrumentów
Środki do pielęgnacji instrumentów klawiszowych
Wiolonczela
Zeszyty do nut

Nawilżacze

« powrót do kategorii nadrzędnej

Zapobiegają pęknięciu instrumentów, odklejaniu płyt. Chronią Państwa instrumenty!

-
System nawilżania auto HUMIDIPAK - zestaw NOWOŚĆ!!! (6223)
cena: 109.00 PLN
 
-  
Automatyczny system kontroli wilgotności, utrzymujący stałą, optymalną wilgotność na poziomie 45-50%, całkowicie wyklucza nasze obawy co do tego, czy nasz cenny instrument jest przechowywany w środowisku właściwej dla niego wilgotności.
System ten pozwala zapomnieć o napełnianiu nawilżacza, czy ewentualności przeciekania, bez względu na porę roku, temperaturę, czy szerokość geograficzną, w której się aktualnie znajdujemy.
W przeciwieństwie do nawilżaczy wymagających napełniania, utrzymuje on optymalną (45-50%) wilgotność, tak ważną dla instrumentów wykonanych z drewna.
W oparciu o naukowe zasady, system utrzymuje właściwy i stały stopień wilgotności w "środowisku" instrumentu muzycznego, jakim jest zamknięty futerał, bez jakichkolwiek wahań stopnia wilgotności, co zapewnia utrzymanie instrumentu w doskonałej kondycji i pozwala uniknąć takich "niespodzianek", jak brzęczenie strun, odkształcenia gryfu, pęknięcia itp.
Zestaw zawiera jedną pochewkę do umieszczenia w okolicy główki gitary, jedną pochewkę do umieszczenia w otworze rezonansowym oraz trzy wkłady zawierające specjalną substancję pochłaniającą i oddającą wilgoć.
Obsługa jest niezwykle prosta: podwójną pochewkę z wkładami zawieszamy w otworze rezonansowym gitary (na dwóch środkowych strunach G i D), a pojedynczą umieszczamy w futerale pod główką gitary. Podczas gry, pochewki pozostawiamy w futerale, co zapewni właściwą wilgotność wewnątrz futerału i przedłuży czas przydatności wkładów (łatwo to sprawdzić: dopóki substancja wewnątrz wkładów daje się łatwo przemieszczać pod naciskiem palców, wkłady są aktywne, jeśli zaczynają twardnieć i przechodzą w stan stały, należy niezwłocznie je wymienić na nowe).
Uwaga: system Humidipak został zaprojektowany do utrzymywania stałej optymalnej wilgotności; jeśli mamy świadomość, że stan wilgotności naszego instrumentu znacznie odbiega od 45-50%,
warto zapewnić właściwą wilgotność przed pierwszym użyciem Humidipak - pozwoli to na przedłużenie żywotności wkładów.
Pamiętajmy, że zarówno temperatury ekstremalnie odbiegające od optymalnej (21 st.C), jak i wilgotność znacznie poniżej lub powyżej 45-50% (akcept. 40-60%), mogą przyczynić się do uszkodzeń instrumentu.


Wkłady wymienne do HUMIDIPAK - 3 sztuki

kod produktu: 6223a
cena: 71.00 PLNWkłady wymienne HUMIDIFICATION System NOWOŚĆ!!! (6223b)
cena: 71.00 PLN
 
 
D'Addario Planet Waves Two-Way Humidification System Condictionig Packets

Pakiet specjalny, zapewniający właściwy poziom wilgotności, przed zastosowaniem „Two-Way Humidification System” (PW-HPRP-03), w celu optymalizacji działania systemu i przedłużenia trwałości wkładów.
Pakiet jest szczególnie przydatny w przypadku instrumentów zbytnio wysuszonych, bądź przechowywanych w warunkach niedostatecznej wilgotności, gdyż jego użycie skutkuje osiągnięciem właściwego poziomu wilgotności bez ryzyka gwałtownego i nadmiernego wzrostu wilgotności.

- Ożywia bardzo wysuszone gitary i futerały
- Szybko i bezpiecznie przywraca optymalną wilgotność
- Błona osmozy odwróconej* uwalnia tylko czystą parę wodną
- „Zwalnia z obowiązku” pamiętania o stałym zapewnieniu właściwego poziomu wilgotności
- Pasuje do kieszonek zestawu Humidipak Two-Way Humidification System

Technologia Boveda stosowana przez D'Addario zapewnia utrzymywanie stałego, właściwego poziomu wilgotności (45-50%) wewnątrz futerału instrumentu.


*) Odwrócona osmoza – wymuszona dyfuzja rozpuszczalnika przez błonę półprzepuszczalną rozdzielającą dwa roztwory o różnym stężeniu.
Nawilżacz PLANET PRO gitarowy NOWOŚĆ!!! (3879P)
cena: 49.00 PLN
 
-  
D'Addario nawilżacza Pro chroni gitarę nawet w suchych warunkach. Przy użyciu specjalistycznej gąbki, która utrzymuje 12x dłużą wilgotność, co umożliwia wydłużyć czas między ponownym napełnieniem i zwiększa ochronę przed pęknięciami instrumentu w suchych warunkach. Nawilżacz nie dotyka gitary, gdyż jest zawieszony przez struny, uwalniając wilgoć równomiernie i powoli wewnątrz instrumentu. Zamkniecie nawilżacza pozwala sprawdzić stan gąbki bez usuwania urządzenia i zapewnia szczelność. Utrzymanie prawidłowej wilgotność w gitarze jest tak proste jak nawilżenie gąbki, gdy staje się sucha!Nawilżacz PLANET cello/bas/gitara (3664)
cena: 49.41 PLN
 
 
Nawilżacz dostępny w wersji przeznaczonej do instrumentów większych (wiolonczele, kontrabas, gitara).Nawilżacz Dampit - gitarowy (5512)
cena: 70.57 PLN
 
-  
Nawilżacz gitarowy Dampit Super (5513)
cena: 71.50 PLN
 
 
Hygrometr elektroniczny PLANET (3878)
cena: 127.03 PLN
 
 
Elektroniczny czytnik wilgotności i temperatury.Zestaw elektroniczny Planet Waves digital (5442)
cena: 169.38 PLN
 
-  
Zestaw elektroniczny Planet Waves digital - nawilżacz z hygrometrem.Hygrometr (265)
cena: 40.00 PLN
 
 
Mały hygrometr do umieszczenia np. we futerale.Hygrometr z termometrem HOSCO ( HT60 ) NOWOŚĆ!!! (7954)
cena: 79.00 PLN
 
 
Hygrometr z termometrem HOSCO (HT60/M ) do montażu w futerale NOWOŚĆ!!! (7954a)
cena: 100.00 PLN
 
-  
Hygrometr z termometrem HOSCO (HT60/L) w skórzanej ramce NOWOŚĆ!!! (7954b)
cena: 141.01 PLN
 
 
HUMIDITRAK-Czujnik wilgotności i temperatury NOWOŚĆ!!! (7984)
cena: 199.00 PLN
 
-  
Czujnik wilgotności i temperatury Humiditrak - Bluetooth

Instrumenty muzyczne mogą łatwo ulec uszkodzeniom wskutek dużych I gwałtownych zmian temperatury i wilgotności. Teraz można temu zapobiec, umieszczając Humiditrack D'Addario oparty na technologii Bluestream, wewnątrz instrumentu lub futerału. Humiditrak za pomocą czujnika Bluetooth i odpowiedniej aplikacji na smartfonie przekazuje informację-alert o niekorzystnych zmianach temperatury i wilgotności, mogących skutkować pogorszeniem walorów brzmieniowych instrumentu lub jego uszkodzeniem, a co za tym idzie - ewentualnością kosztownej naprawy. W momencie, gdy Humiditrak wykryje niekorzystne warunki, wysyła informację do urządzenia typu smartfon, co pozwala na podjęcie odpowiednich działań zapobiegającym uszkodzeniom. Dzięki temu urządzeniu monitorowanie stanu całej kolekcji instrumentów jest bardzo łatwe I wygodne.

Monitorowanie stanu temperatury i wilgotności
Wgląd w stan wszystkich instrumentów z kolekcji na jednym czytelnym wyświetlaczu
Otrzymywanie powiadomień o niekorzystnych warunkach temperatury i wilgotności
Darmowa aplikacja dostępna w iTunes App Store I Google Play
Bateria CR2032 w komplecie.
-
Romuald i Nell Henglewscy ul. Grotkowska 17; 60-176 Poznań;
tel. +48.61 8684848; fax +48.61 8680023
e-mail: henglewscy@henglewscy.com.pl